22.03.2021
13:14
Minuli vikend se je po petmesečnem počitku nadaljevala 2. slovenska nogometna liga. Brežičani so v soboto na domačem igrišču izgubili z ekipo Vitanest Bilje, Krčani so v nedeljo zmagali v Šmartnem.

Brežičani doma izgubili z Vitanest Bilje, Krčani zmagali v Šmartnem

Brežice Terme Čatež : Vitanest Bilje 1:3 (0:1)

V 2. slovenski nogometni ligi so 12. krog odigrali 16. oktobra, 13. krog pa to soboto in nedeljo, 20. in 21. marca. Brežičani so na domačem igrišču v soboto z 1:3 (0:1) izgubili proti ekipi Vitanest Bilje. V 36. minuti je goste v vodstvo popeljal Humar, v drugi minuti nadaljevanja je zadel Šturm, ki je bil šest minut pozneje uspešen še z enajstmetrovke, dve minuti pozneje pa je v 55. minuti - kot se je izkazalo pozneje, rezultat srečanja na 1:3 (0:1) postavil Božič.

NK Šmartno 1928 : NK Krško 1:2 (0:1)

Krčani so v Šmartnem povedli v 34. minuti, ko je z enajstmetrovke zadel Pranjić. V drugem delu srečanja je v 49. minuti vodstvo zelenih povišal Ćoza, v 82. minuti pa je za domačine zadel Čakš.

Krčani skočili na 10. mesto, Brežičani zadržali četrto

S četrto zmago so Krčani skočili na 10. mesto lestvice, Brežičani so s tretjim porazom v tej posebni koronasezoni zadržali 4. mesto. Naslednjo soboto krški nogometaši igrajo doma z Dravo, brežiški pa v nedeljo gostujejo v Šmartnem. V soboto, 3. aprila, bo v Brežicah na sporedu posavski derbi.