V Posavju N/A° C Sobota, 20. april 2024
21.02.2022
09:17
RK Krško, pokal
V 16. krogu 1. B slovenske rokometne lige so Krčani doma premagali Črnomelj, Sevničani so na novem parketu v domači dvorani izgubili proti ekipi RK Grosuplje, presenečenje pa v Izoli!

RK Krško : RK Črnomelj
36:25 (21:12)

RK Krško:
Žitnik, Pajić, Kozole, Zorič, Jazbec, Dular 1, Sintič 7, Sobotič 1, Romih 5, Glaser 3(1), Baznik 4, Resnik 1(1), Švalj 6, Novak 2, Košir 3, Šibanc 3(1).

RK Črnomelj:
Janković, Pezdirc, Šterk 4, Bagarič, Matkovič 1, Goleš 6, Horvat 1, Dokl 5, Malešić 1, Stariha 4(1), Plut, Radojčič, Muhič 3, Radoš.

Sedemmetrovke:
RK Krško 3(3), RK Črnomelj 1(1).

Izključitve:
RK Krško 2 minuti, RK Črnomelj 8 minut.

Dvanajsta zmaga krških rokometašev

Krški rokometaši so v 16. krogu 1. B slovenske rokometne lige v domači dvorani s 36:25 (21:12) premagali rokometaše Črnomlja. Belokranjci, predzadnji na drugoligaški lestvici, so se v začetku srečanja dobro upirali favoriziranim domačinom, še v 9. minuti so pri 5:4 zaostajali za zadetek, nato pa so domači pritisnili na plin, ob začetku 20. minute vodili s 15:7, ob polčasu pa je bilo na semaforju 21:12.

Zmaga z 11 zadetki razlike

V drugem delu domačini niso popuščali, že v deseti minuti nadaljevanja so vodili z 28:14, v 50. minuti je bilo na semaforju 32:19, srečanje pa se je zaključilo s končnih 36:25. Pri domačih so bili najbolj razpoloženi Sintič (7), Švalj (6) in Romih (5).

RK Sevnica : RK Grosuplje
25:30 (13:13)

RK Sevnica:
Pinterič, Mrgole 6(4), Kovačič, Vidmar 5, Mastank, Nunčič, Cigler 8, Daks, Kuhar 4, Štarkl, Koman, Fatić, Kozole 2, Knez, Kroflič.

RK Grosuplje:
Magdalenič, Kitak, Pišek, Plut 4, Zakošek, Meža, Verbič 1, Majzelj, Vencelj, Lukan 3, Zakotnik 6, Šuntner 2, Butara, Setnikar 1, Sivka 13(5).

RK Sevnica 5(4), RK Grosuplje 5(5).

RK Sevnica 4 minute, RK Grosuplje 10 minut.

Sevničani sedmič poraženi

Sevničani so na novem parketu v domači dvorani srečanje z Grosupljem odlično začeli in v svojih rokah držali vodstvo vse do 16. minuti in rezultata 8:6. V naslednjih sedmih minutah so gostje s serijo 4:0 obrnili rezultat, Mrgole pa je postavil rezultat polčasa 13:13.

V drugem delu srečanja so domači držali stik z gosti do 42. minute, ko je Zatonik povišal sevniški zaostanek na dva zadetka razlike, prednost gostov je nato le še naraščala, najvišja pa je bila prav ob zadnjem zvoku sirene. Na semaforju se je namreč izpisal rezultat 25:30.

Kako naprej?

Sevničani bodo v petek gostili ekipo RD Moškanjci - Gorišnica, Krčani v soboto odhajajo na gostovanje k ekipi Škofljice Pekarne Pečjak.

Presenečenje v Izoli

In prav naslednji nasprotniki Krčanov so v zadnjem krogu prvenstva pripravili presenečenje. Z gostovanja v Izoli so namreč prinesli točko, srečanje se je končalo z rezultatom 27:27 (14:14).