Četrtek, 28. marec 2024
13.01.2022
12:33
Podbočje, Koper
V novo koledarsko leto so prejšnji vikend vstopili tudi posavski košarkarši. Krčani in Podbočjani so igrali v domačih dvoranah.

Krško : Kolpa 72:80

V 13. krogu 3. slovenske košarkarske lige so Krčani v domači dvorani z 72:80 izgubili proti ekipi Kolpe. Prvo četrtino so domači dobili s točko prednosti 23:22, v drugi pa so bili boljši gostje, četrtino dobili z rezultatom 13:20, polčas pa s 36:42. Po koncu tretje četrtine (23:17) je bil rezultat izenačen 59:59, v zadnjem delu srečanja pa so bili znova boljši Belokranjci in srečanje dobili s končnim rezultatom 72:80. Pri domačih je največ točk (18) dosegel Drenik, pri gostih je bil s 25 točkami najuspešnejši Cimerman.

Podbočje : Gorenja vas 40:90

Podbočjani so v 9. krogu 4. slovenske košarkarske lige pod Bočjem pričakali košarkaši iz Gorenje vasi. Gostje so že v prvem polčasu (20:46) pokazali, da so v Posavje prišli po nove točke in zmago, prepričljivi so bili tudi v zadnjih dveh četrtinah - obe so dobili z rezultatom 10:22, ob koncu pa je bilo na semaforu 40:90. V domači ekipi je 14 točk dosegel Kramer, v gostujoči ekipi je bil najbolj razpoložen Ržen.

Kako naprej?

Košarkaši Podbočja po 9. krogih 4. SKL zahod na lestvici zasedajo 6. mesto, v naslednjem krogu v soboto odhajajo na gostovanje v Radovljico. Tudi Krčani so na lestvici 3. SKL vzhod na 6. mestu, v soboto jih čaka gostovanje pri prvi ekipi lige, v Ljubljani na Ježici.