V Posavju N/A° C Sobota, 20. april 2024
08.10.2021
22:10
RK Krško, 1.B liga
Po nepopolnih 5. krogih 1. B slovenske rokometne lige so na vrhu lestvice lige krški rokometaši. Krčani so v petkovem večeru zmago in novi dve točki prinesli z gostovanja v Grosupljem.

RK Grosuplje : RK Krško
24:29 (11:15)

RK Grosuplje:
Magdalenič, Kitak, Rede 1, Jakše 5, Prišina 4, Plut 6(1), Zakošek, Habaš 4, Zafran, Vencelj, Demšar, Lukan 1, Zakotnik, Šuntner 1, Butara, Sivka 2(2).

RK Krško:
Jazbec 2, Škafar, 4, Sintič 8(1), Sobotič 4, Romih, Glaser 2, Pajič, Grobelnik, Baznik 1, Resnik, Švalj 2, Novak, Kozole, Žitnik, Šibanc 6(2).

RK Grosuplje 5(3), RK Krško 4(3)

RK Grosuplje 10 minut, RK Krško 4 minute.

Krški stroj melje naprej

GROSUPLJE Krški rokometaši tudi po 5. krogu 1. B slovenske rokometne lige ne poznajo poraza. In naj tako ostane čim dlje. Prvi so sicer v Grosupljem zadeli domačini, v 7. minuti vodili s tremi zadetki prednosti pri 5:2, a so se Krčani zbrali in šest minut pozneje izenačili pri 6:6. V nadaljevanju so zeleni pobegnili na tri zadetke prednosti, a so jih domačini v 21. minuti ujeli na 10, do konca polčasa pa so Krčani s serijo 5:1 postavili rezultat prvega dela 11:15.

Zeleni še neporaženi

V prvih minutah drugega dela so po zadetkih Sintiča, Sobotiča in Šibanca v 36. minuti pobegnili že na +7, devet minut pozneje je bila prednost še za zadetek višja, domači so v 54. minuti razliko le uspeli znižati na 21:26, Krčani so bili do konca srečanja zanesljivi, rezultat držali na petih, šestih zadetkih prednosti, ob zadnjem zvoku sirene pa so se veselili še četrte zaporedne zmage z rezultatom 24:29 (11:15).

Sevničani z Izolo

Sevničani, s katerimi bodo Krčani naslednji vikend v Krškem odigrali prvi posavski derbi letošnje sezone, bodo v soboto gostili ekipo Izole.