14.06.2021
12:12
KBV Sevnica, 6 medalj za sevniške karateiste
Fotomontaža: KBV Sevnica
Sevniški karateisti so v Bergamu v Italiji sodelovali na močnem mednarodnem karate turnirju, na katerem je nastopilo 326 tekmovalcev iz 10 držav.

6 medalj za Sevničane v Italiji

SEVNICA Sevniški karateisti so Sloveniji priborili skupaj 6 medalj, od vsega 8 osvojenih. Najbolje uvrščen sevniški tekmovalec je bil Matic Grilc, ki je med 13 letniki osvojil 2.mesto. Ivani Ćerić se je uspelo uvrstiti v finalni krog, kjer je na koncu med deklicami osvojila bron. Med kadeti se je v finale uspelo uvrstiti tudi Gašperju Štiglu, ki je osvojil 3.mesto.

Med mlajšimi veterani sta Marko Stopar in Denis Orač osvojila 3.mesto, enako uvrstitev pa je dosegel tudi Jurij Orač med starejšimi veterani. Solidno sta svoj nastop opravila tudi naša dva člana, Anže Kermc in Amadej Božič, ki sta vsak v svoji kategoriji osvojila odlično 5.mesto. "Preostalim našim športnikom pa se žal ni uspelo uvrstiti v finale," so sporočili iz sevniškega kluba.