V Posavju 5.2° C Sreda, 24. 2024
20.12.2021
15:07
Tim Bizjak, DP Kranj
Od četrtka do nedelje je v kranjskem olimpijskem bazenu potekalo Odprto združeno državno prvenstvo v plavanju, s katerega krški Celulozarji po zaslugi TIma Bizjaka prinesli 7 medalj.

Bizjak z državnega prvenstva v Kranju s sedmimi medaljami

KRANJ Med skoraj 350 tekmovalci iz vseh slovenskih klubov ter nekaj gosti iz tujine je bilo tudi 11 plavalcev krškega Celulozarja, ki so nastopali odlično. Prvo ime Krčanov je bil mladinec Tim Bizjak, ki je v osmih nastopih osvojil kar 7 medalj - dve zlati v disciplinah 200 hrbtno in 200 mešano, srebrne na 100 delfin, 100 hrbtno in 100 mešano ter bronasti na 400 mešano in 50 hrbtno, na 50 metrov prosto je osvojil 4. mest

V finalih tudi Maša Vasiljevič, Matija Osetič, Florijan Resnik in Jan Kozole

Odlično je nastopal kadet Matija Osetič, najboljša uvrstitev pa mu je uspela na 200 mešano s petim mestom, medtem ko je bil na 200 prsno v finalu šesti. Kopico finalnih nastopov je zabeležila kadetinja Maša Vasiljevič, najvišje je bila šesta na 1500 prosto, ob tem pa še sedma na 400 mešano, ter 8. na 200 mešano, 400 in 800 prosto. V finalih na 400m mešano, 200m hrbtno in 200m mešano je nastopil Florijan Resnik, mladinec Jan Kozole je na 100m hrbtno osvojil 6. mesto.

Fotogalerija (Foto: Plavalni klub Celulozar Krško):

Moška štafeta končala na 8. mestu

Štafeta 4 x 50m prosto v postavi Tim Bizjak, Jan Kozole, Matija Osetič in Nejc Kapušin je s časom 1.38,50 osvojila absolutno 8. mesto. Anja Vrščaj, Nina Tomše, Maj Zorko, Nejc Kapušin, Anej Krušič in Luka Ferenčak do final niso priplavali, so pa vsi krepko popravili osebne rekorde in si za nastope zaslužijo čestitke.