26.11.2021
18:35
ND Gorica : NK Brežice
Brežiški nogometaši so v petek odigrali še zadnje srečanje v jesenskem delu 2. slovenske nogometne lige. Z gostovanja v Novi Gorici prihajajo brez točk(e).

ND Gorica : NK Brežice 1919 Terme Čatež
2:0 (0:0)

Semafor:

• 1:0 - 52. min. - Leban (ND Gorica)
  • 2:0 - 76. min. - Velikonja (ND Gorica)

ND Gorica:
Likar, Urbančič, Širok, Leban (od 73. Velikonja), Marc, Ahmetaj (od 73. Frešer), Marinič (od 81. Baruca), Hrka, Mevlja, Vekić (od 81. Hasanbegović), Cerovec.

NK Brežice 1919 Terme Čatež:
Mrežar, Mitrović (od 70. Geč), Kocjančič, D. Brkić, Brekalo (od 84. T. Brkić), Perišić, Gradišar, Vujčić, Sivonjić (od 84. Bajs), Albuquerque (od 46. Regović), Ruedl (od 73. Mrvič).

Gorica z zmago na vrh 2. SNL

Brežičani so kot edina od šestnajstih ekip v 2. slovenski nogometni ligi že zaključili z jesenskim delom prvenstva. V zadnjem krogu tega dela so v petkovem zgodnjem popoldnevu gostovali v Novi Gorici in se v prvem polčasu dobro upirali Primorcem, a v drugem delu prvič klonili v 52. minuti. Domačine je vodstvo popeljal Leban, v 73. minuti ga je zamenjal Velikonja in le tri minute pozneje dosegel drugi zadetek na srečanju. Srečanje se je po 90. minutah končalo z rezultatom 2:0 (0:0) in zmago številka 14 za modro bele.

Primorci z dvema tekmama manj dve točki pred zasledovalci

Goričani so tako s 43 točkami in dvema srečanjema manj, 1. in 5. decembra jih na domačem igrišču čakata še srečanji z Nafto in Ptujem, z dvema točkama prednosti na vrhu drugoligaške lestvice. Krčani bodo v tem krogu v nedeljo na domačem Gubcu igrali z Roltek Dobom.