26.05.2019
19:09
Brežiškim nogometašem je v zadnjem krogu 2. slovenske nogometne lige uspelo! Na domačem igrišču so z visokih 5:0 premagali ekipo Beltincev in obstali v drugoligaški konkurenci.

NK Brežice:
Račič, Turković (od 82: Mirkac), Karabatić, Duvnjak, Vidović, Drugovič (od 59. Filip), Brumen, Zubak (od 55. Mirt), Božič, Domić, Babnik.

Beltinci:
Serec, Bertalanič, Žalik (od 46. Legen), Mauko (od 82. Zadravec), Golob, Hartman, Kristl, Apatič, Raduha (od 65. Ropoša), Maučec, Lukač.

Brežičani z visoko zmago do obstanka

Brežičani so za obstanek v 2. slovenski nogometni ligi potrebovali dve stvari. Zmago proti Beltincem in poraz Ilirije na gostovanju pri Nafti. In to se je tudi zgodilo. Že v 13. minuti srečanja je domače v vodstvo popeljal Božič, v 35. minuti je na 2:0 povišal Vidović, Duvnjak pa je zadel še v 45. minuti. Slednji je bil uspešen tudi v 64. minuti, rezultat srečanja pa je dobrih deset minut pozneje postavil Vidović.

Ilirjani izgubili proti Nafti

Z identičnim rezultatom so v Lendavi izgubili nogometaši Ilirije, tokratni virtualni nasprotnik brežiških nogometašev. Brežičani so preživeli ter obstali v 2. slovenski nogometni ligi. Čestitke.