V Posavju 6.1° C Četrtek, 25. 2024
07.11.2021
19:19
RK Krško po posavskem derbiju
Popoln izkupiček posavskih rokometašev v 1. B slovenski rokometni ligi - krški rokometaši so slavili na Igu, sevniški so bili v domači dvorani v posavsko-zasavskem derbiju boljši od Hrastnika.

ŠD Mokerc - KIG : RK Krško
30:34 (15:15)

ŠD Mokerc - KIG:
Ponikvar, Pahor, Drnovšek 6, Slomić, Tanko 7(1), Pekeč, Stopar 7, Štamcar, Košir 3, Ferjan, Štrukelj, Marolt 1, Redek 1, Tabaković 2, Rupert, Mencej 3.

RK Krško:
Žitnik, Kozole, Pajić, Jazbec, Škafar 3, Sintič 7, Sobotič 3, Romih 4, Glaser 6(3), Baznik 3, Resnik, Švalj 2, Novak 4, Šibanc 2.

ŠD Mokerc - KIG 3(1), RK Krško 4(3)

ŠD Mokerc - KIG 10 minut, RK Krško 10 minut.

Ob polčasu izenačeni, v drugem delu nič več

V zaostali tekmi 1. kroga 1. B slovenske rokometne lige so krški rokometaši prišli še do svoje šeste letošnje zmage. V prvem polčasu so bili Krčani vseskozi v prednosti, v 19. in 24. minuti so vodili s štirimi zadetki prednosti, od 26. minute je nasto sledila manjši mrk, ko so se domači s tremi zaporednimi zadetki izenačili na 14, prvi polčas pa se je nato končal z rezultatom 15:15.

Najvišja prednost na tekmi: +6

Domači so uspeli dobre minut s konca prvega polčasa prenesti v nadaljevanje srečanja in v 31. minuti prvič povedli ter Krčane na zadetku prednosti držali do 44. minute, ko je Sobotič zelene povedel na 22:23. Do konca srečanja krški stroj ni več zaribal, prednost je naraščala in pet minut pred koncem je Glaser s sedmih metrov zadel za 25:30, kar je bila do tedaj tudi najvišja prednost na srečanju. V 57. minuti so Krčani vodili tudi s šestimi zadetki, srečanje pa se je nato po dve domačih golih v mreži Pajiča končalo z gostujočo zmago in rezultatom 30:34.

In zdaj?

S šesto zaporedno zmago so Krčani sami na vrhu 1. B rokometne lige, naslednjo soboto jih čaka gostovanje pri ekipi RD Moškanjci - Gorišnica, 20. novembra pa doma tekma s Hrastnikom.

RK Sevnica : RK Dol TKI Hrastnik
35:27 (17:13)

RK Sevnica:
Koritnik 3(1), Mrgole 4(1), Perko 7(3), Kovačič, Kovač 1, Vidmar 2, Mastnak 2, Nunčič, Cigler 7, Kuhar 2, Štarkl 1, Fatić, Kozole 4, Knez 2, Hajduk, Kroflič.

RK Dol TKI Hrastnik:
Seme, Brilej, Ajdari 5 (1), Zobarič 1, Bogovič 6, Gerjovič, Štamic, Moljk 1, Zupanc 6 (1), Prah, Blagotinšek, Simončič 3, Veršovnik, Hohnjec, Potočnik 2, Šubaj.

RK Sevnica 5(5), RK Dol TKI Hrastnik 4(1).

RK Sevnica 6 minut, RK Dol TKI Hrastnik 12 minut.

Sevničani do prepričljive zmage

Do prepričljive zmage so pred domačimi gledalci prišli tudi sevniški rokometaši, ki so bili s 35:27 boljši do Hrastnika. Domačini so bili v vodstvu celoten prvi polčas, si z nekaj lepimi napadami in odličnimi obrambami priigrali lepo prednost (v 21. minuti so pri 13:7 vodili s +6), ob polčasu pa so vodili s štirimi zadetki prednost ob rezultatu 17:13.

Ob koncu srečanja +8

Gostom iz Hrastnika v drugem delu niso pustili preveč manevrskega prostora, še posebno ne od 45. minute naprej, ko so prvič povedli z osmimi zadetki prednosti. In prav takšna je bila razlika tudi ob zadnjem zvoku sirene, ko so Sevničani slavili s 35:27. Pri domačih sta sedem zadetkov dosegla Perko in Cigler, v naslednjem krogu gostujejo v Radovljici pri ekipi RK Frankstahl Radovljica.