02.10.2021
21:28
RK Krško : ŠRD Škofljica Pekarna Pečjak
Krški rokometaši so v 4. krogu 1. B slovenske rokometne lige, v derbiju kroga, z 38:22 (18:8) zmleli doslej nepremagano ekipo Škofljice in se s tekmo manj zavihteli na vrh lestvice 1. B lige.

38:22 (18:8)

RK Krško:
Kozole, Žitnik, Jazbec, Škafar 4, Sintič 5, Sobotič 5, Romih 1, Glaser, Grobelnik 5(2), Baznik 3, Resnik 2, Švalj 3(1), Novak 6, Šibanc 4(1).

RK Škofljica Pekarna Pečjak:
Dolinšek-Kogoj 1, Kljun 3, Pangerc M. 6(1), Regner 1(1), Hvala-Stojanovič, Gorjup, Gliha 5(2), Šalamon, Pangerc A. 1, Krese, Šnajdar, Etling, Podmenik, Rot Ju. 2, Puc 1, Ron Jo. 2.

RK Krško 4(4) , ŠRD Škofljica Pekarna Pečjak 7(4)

RK Krško 14 minut, ŠRD Škofljica Pekarna Pečjak 6 minut.

S tekmo manj na vrhu lestvice lige

KRŠKO V 4. krogu 1. B slovenske rokometne lige je v Krškem padla ekipa ŠRD Škofljica Pekarna Pečjak, do tega kroga še neporažena in vodilna ekipa lige. In na kakšen način so gostje v Krškem izobesili belo zastavo, domači so odigrali odlično srečanje!

Krčani s serijo 11:0 povozili goste iz Škofljice

Prvi so sicer prek Puca zadeli gostje, a začetnem tipanju in izenačeni igri tam do 9. minute, ko je bilo še 3:3, je sledil ognjemet. Domači so s serijo zadetkov 11:0 povozili goste, ki so svoj četrti zadetek dosegli šele v 21. minuti. Pet minut pozneje se je na igrišču zaiskrilo, ko sta morala predčasno v garderobe Glaser pri domačih in Gorjup pri gostih. A na semaforju se domača prednost ni topila, po prvih 30. minutah je bila prednost Krčanov 10 zadetkov, ob koncu polčasa pa na semaforju 18:8.

Fotogalerija (Foto: ePosavje.com):

Ob zadnjem zvoku sirene na semaforju +16

V nadaljevanju srečanja se Krčani niso ustavljali, zadetki so padali na obeh straneh, v 43. minuti je moral na tribuno zaradi tretje izključitve pri domačih še Baznik, srečanje pa so zeleni varno pripeljali do konca in se z 38:22 veselili tretje letošnje zmage.

Zdaj Krčani v Grosuplje, Sevničani doma po presenečenje proti Izoli

Krčani so se s tretjo zmago (in tekmo manj!) zavihteli na vrh lestvice 1. B lige, kjer imajo prav toliko točk še Izolani. Primorci bodo v naslednjem krogu gostovali v Sevnici, Krčani pa pri ekipi Grosuplja.