Za potrditev 1. mesta v 1. B slovenski rokometni ligi so krški rokometaši zmleli še Grosuplje, zdaj v krški mlin pridejo Sevničani - posavski derbi bo v soboto v Sevnici.

Žitnik, Kozole, Pajič, Zorič 1, Jazbec, Dular 1, Sintič 3, Sobotič 4, Romih 6, Glaser 4(1), Baznik 3, Resnik 3(1), Švalj, Novak 5, Košir 4, Šibanc 4(2).

Magdalenič, Kitak N., Kitak A. 6, Pišek, Plut, Zakošek, Harbaš, Verbič 1, Majzelj 1, Vencelj, Lukan 1, Zakotnik 1, Šuntner 1, Butara 4, Setnikar, Sivka 11 (8).

RK Krško 5(5), RK Grosuplje 9(8)

RK Krško 4 minute, RK Grosuplje 10 minut.

Zmleli še Grosuplje

Krčani so v 18. krogu 1. B slovenske rokometne lige premagali še ekipo Grosuplja in se pred nadaljevanjem prvenstva utrdili na vrhu lestvice z dvema točkama prednosti pred novomeško Krko. Zeleni so se že od samega začetka pokazali, kdo je gospodar v Leteči dvorani, najvišjo prednost v prvem polčasu so si priigrali v 28. minuti, ko je bilo na semaforju 19:10. Polčas se je nato sicer končal z rezultatom 19:12.

Najvišja razlika na srečanju +13

V nadaljevanju je prednost še naraščala, največ so vodili za +13, srečanje se je končalo z rezultatom 38:26. Pri domačih je bil s šestimi zadetki najbolj razpoložen Romih, pet jih je dosegel Novak, po štirikrat so bili uspešni Sobotič, Glaser, Košir in Šibanc.

Krški mlin v soboto v Sevnici

Prvenstvo se bo nadaljevalo naslednji vikend, ko bo krški mlin gostoval v Sevnici. Razpoloženi Sevničani so v petek presenetili Izolo, Krčani so po izpadu iz pokala proti Slovenj Gradcu ter ligaškem pokalu proti Krki znova ogreli svoje "mašine", posavski rokometni derbi pa tako prihaja v pravem trenutku. V soboto ob 19. uri v Sevnici. Za potrditev prvega mesta na lestvici, pa tudi predvsem in zgolj za prestiž.