V Posavju N/A° C Sobota, 20. april 2024
13.11.2019
07:36
Krški rokometaši tudi po 7. krogu 1. B slovenske rokometne lige še iščejo recept za izhod iz krize. V zadnjih petih tekmah so zbrali tri poraze, en neodločen rezultat in zmago. In novega trenerja.

Krški rokometaši z novim trenerjem

Ale Kukavica namesto Uroša Šerbca

Krčani so pred tekmo 7. kroga 1. B slovenske rokometne lige dobili novega trenerja, Uroša Šerbca je zamenjal Ale Kukavica. V soboto so v domači dvorani gostili ekipo RD Herz Šmartno in izgubili z rezultatom 26:27. Krčani so večino prvega polčasa zaostajali za zadetek ali dva, prvič pa povedli v 26. minuti, ko je za 14:13 zadel Glogovšek. Dober drugi polčas je nakazovalo tudi vodstvo po prvih 30. minutah, ko je bilo na semaforju 16:15.

Popustili v končnici

V začetku drugega dela so krčani pri 19:16 v 39. minuti že vodili s tremi zadetki prednosti, nato enako še v 54. minuti pri 25:22 in ko je že kazalo na prvo zmago novega trenerja na krški klopi, so domači popustili, gostje so v 57. minuti povedli s 25:26, Mlakar je bil nato minuto pozneje uspešen s sedmih metrov, gostje so vzeli minuto odmora, po kateri je bil uspešen Justin. Po domači minuti odmora se rezultat v zadnjih sekundah srečanja ni spremenil, ostalo je pri 26:27.

RK Krško : RD Herz Šmartno
26:27 (16:15)

RK Krško:
Zorič 1, Romih 3, Glogovšek 3, Dular 3, Škafar, Sobotič, Dragan 1, Glaser 1, Kastelic 2, Rantah, Mlakar 2(1), Vovk 2, Ban 8(5), Škalički, Blaževič, Orter.

RD Herz Šmartno:
Justin 3(1), Škrabanja 2, Cirar 5, Bučar 3, Rozina 4(1), Ostrež, Muratovič, Derenčini, Smlatič, Jerina 3, Močnik 6, Kukovica, Bučar, Pintar 1.

RK Krško 7(6), RD Herz Šmartno 5(2)

RK Krško 6 min., RD Herz Šmartno 2 min.

Brežičani izgubili z Rudarjem, Radečani s Ptujčani

Nič boljše ni šlo preostalima dvema ekipama, Brežičani so v domači dvorani z 20:28 izgubili z Rudarjem, Radečani so gostovali na Ptuju in prav tako izgubili, rezultat je bil 29:23.