V Posavju N/A° C Sobota, 20. april 2024
26.02.2020
08:32
Članice in člani Šahovskega kluba Triglav Krško so na posamičnem mladinskem državnem klubskem prvenstvu 2020 v Sloveniji osvojili naslov najboljšega kluba po številu osvojenih medalj.

Mladinsko državno klubsko prvenstvo v šahu

KRŠKO Drugi zelo pomemben šahovski dogodek v mesecu februarju 2020 je bilo Državno prvenstvo za mlade v standardnem in pospešenem šahu za tekoče leto, ki je preveritev forme najboljših in podelitev vstopnic za prihajajoča mednarodna tekmovanja, ki se bodo tekom letošnjega leta odvijala v svetu.

Nastopilo je več kot 170 šahistov in šahistk

Tako je od 15. do 21. februarja 2020 je v športni dvorani Otočec, potekalo 27. posamično mladinsko klubsko državno prvenstvo v standardnem in 21. posamično mladinsko klubsko državno prvenstvo v pospešenem šahu v kategorijah od 8 do 18 let za fante in dekleta. Nastopilo je v predhodnih občinskih in regijskih prvenstvih izbranih več kot 170 šahistov in šahistk iz Slovenije, med njimi so bili tudi finalisti svetovnih in evropskih prvenstev.

Šahistke in šahisti ŠK Triglav Krško so letos z osvojitvijo 13 medalj dosegli najboljši rezultat med vsemi klubi v Sloveniji, poleg tega pa smo osvojili še veliko ostalih zelo dobrih uvrstitev, ki kažejo na zelo kvalitetno delo v naši sredini.

Larisa Kuhar in Taja Guid državni prvakinji

Najvišje mesto in naslov državne prvakinje, četrtič zapored, je osvojila Larisa Kuhar v standardnem in pospešenem šahu v kategoriji deklet do 16 let. Enako uvrstitev je dosegla tudi nova članica našega kluba Taja Guid v kategoriji deklet do 12 let. Sledila jima je Pia Marie Ružič, ki je postala dvojna vice prvakinja v standardnem in pospešenem šahu v kategoriji deklet do 16 let, Pika Radej je postala vice prvakinja v standardnem šahu, enako pa sta dosegla Anže Daničič in Leja Glas s tem, da sta oba v pospešenem šahu osvojila še tretji mesti med fanti in dekleti do 8 let.

Dve tretji mesti na standardnem in pospešenem šahu je osvojila še Tina Urbanč pri dekletih do 16 let.