Četrtek, 28. marec 2024
07.09.2019
20:56
Krški nogometaši so v 7. krogu 2. slovenske nogometne lige še enkrat več premagali ekipo Gorice. Na tekmi starih znancev iz lanske sezone so gledalci videli pet zadetkov od treh strelcev.

ND Gorica : NK Krško
2:3

ND Gorica:
Marjanović, Kolenc (od 68. Matič), Osuji, Volarič (od 81. Hodžič), Colley, M. Kavčič, Jermol, T. Kavčič, Tomiček, Marinič (od 59. Gulič), Lipušček.

NK Krško:
Zalokar, Eckert, Sokler, Čirjak, Dadič, Florjanc, Kendeš (od 55. min Regvar), Srpak, Marcijuš (od 82. Mlinar), Zakrajšek, Žabec.

Čirjak je nazaj. Krčani pa tudi

Po seriji dveh porazov so krški nogometaši nazaj v igri. Nazaj je po dveh tekmah počitka zaradi rdečega kartona na tekmi z Dekani tudi najboljši strelec Krčanov Lovre Čirjak. Pa pojdimo lepo po vrsti. V 29. minuti so v Ajdovščini povedli domači, ko je zadel Osuji in tako postavil rezultat polčasa.

Čirjak z devetimi zadetki prvi strelec lige

V drugem delu je Čirjak izkoristil dve priložnosti in v vsega štirih minutah Krčane iz zaostanka povedel v prednost, dosegel dva zadetka in na semaforju je pisalo 1:2. Osuji se je v 69. minuti še drugič vpisal med strelce in izenačil na 2:2, v 81. minuti pa je nato tretji zadetek za zelene dosegel Regvar.

Veselje v slačilnici (Video: NK Krško):

Kako naprej?

Krčani so se s 13 točkami na 4. mestu lestvice izenačili s tokratnimi gostitelji, v naslednjem krogu bodo 15. septembra v Krškem gostili Nafto 1903. Brežičani so v soboto popoldne praznovali 100-letnico nogometa v Brežicah in bodo tekmo 7. kroga 2. slovenske nogometne lige z Roltek Dobom odigrali 30. novembra.