V Posavju 5.7° C Torek, 23. 2024
19.05.2019
18:53
V zadnjem srečanju 34. kroga 1. slovenske nogometne lige so krški nogometaši doma z 1:3 (0:2) izgubili proti Aluminiju ter se s tem poslavljajo od prvoligaške druščine.

Krško:
Frelih, Štefulj, Cetina (od 46. Ilić), Zakrajšek, Volarič, Perić (od 63. Sokler), Ogrinec, Da Silva, Kordić, Volaš, Vukušić (od 64. Vekič).

Aluminij:
Janžekovič, Martinović, Krajnc, Kontek, Amuzie, Vrbanec, Muminović, Horvat, Štor (od 60. Marinšek), Maloku (od 74. Koblar), Matjašič (od 68. Bosilj).

V prvem polčasu dva zadetka v domači mreži

Prve minute srečanja so pripadle domačinom, a Kordić in Da Silva nista bila uspešna, gostje so prvič omembe vredno napadli v 22. minuti. V 32. minuti je Maloku podal do Vrbanca, ta je s 15 metrov zadel pod prečko in gostje so se veselili vodstva. V 38. minuti je strelec prvega gostujočega zadetka podal do Matjašiča, ta je žogo prepustil Malokuju in na semaforju je bilo 0:2.

Volaš znižal, a ni bilo dovolj

V prvih minutah drugega dela je nato Volaš v 53. minuti zadel z glavo po podaji Štefulja z leve strani, v 77. minuti je Zakrajšek dobil skok v gostujočem kazenskem prostoru, a je žoga končala na gostujoči prečki, v 89. minuti pa so nato gostje dosegli še tretji zadetek, ko je bil uspešen Marinšek.

Kako naprej?

Krčani v sredo gostujejo v Mariboru (16:55), nato pa v soboto, doma z Gorico igrajo zadnjo letošnjo tekmo v 1. slovenski nogometni ligi.