12:15
ŠK Triglav Krško, DP Murska Sobota
Mesec februar je vedno zelo intenziven šahovski mesec in tudi letos je bilo veliko pomembnih dogodkov na tem področju.

Ekipno in posamično državno prvenstvo

MURSKA SOBOTA Prvi dogodek je bilo državno prvenstvo članov in člani v ekipnem in posamičnem pospešenem in hitropoteznem šahu za leto 2020 v Murski Soboti. Na tekmovanju je nastopila tudi selekcija ŠK Triglav Krško tako v ekipni moški, kot tudi ženski zasedbi v obeh kategorijah. Moško ekipo so sestavljali Samo Štajner, Jan Gombač, Peter Urbanč in Matej Požun, žensko ekipo pa Pia Marie Ružič in Ana Urbanč. Na posamičnem prvenstvu je zaradi logističnih problemov klub zastopal le Jan Gombač.

Članice tretje v pospešenem šahu

Tempo pri pospešenem šahu je bil 10 minut + 5 sekund / potezo za igralca, pri hitropoteznem šahu pa 3 minute + 5 sekund / potezo. V pospešenem šahu je ekipa članov osvojila 4. mesto, članice pa so osvojile 6. mesto. V hitropoteznem šahu je ekipa članov zasedla 7. mesto, članici pa sta osvojili 3. mesto. V pospešenem šahu je Jan Gombač osvojil 8. mesto.đ