03.11.2021
08:07
Državno prvenstvo v velodromu, Češča vas
Z državnim prvenstvom na velodromu v Novem mestu je padel zastor nad kolesarsko sezono 2021. Kolesarji sevniškega Tanina so v Češči vasi nastopili zelo dobro.

Podlesniku na državnem prvenstvu dve srebrni medalji

NOVO MESTO Člani in mladinci so se pomerili v desetih velodromskih disciplinah. Kolesarji Tanina so osvojili 2 srebrni medalji. Najuspešnejši je bil Grega Podlesnik, ki je osvojil obe srebrni medalji in sicer v Dirki na izpadanje in disciplini Omnium, ki združuje več disciplin. Vsi ljubitelji kolesarstva so prvič v Sloveniji lahko uživali v disciplini Madison, ki slovi kot najatraktivnejša disciplina na velodromu.

Ekipa Tanina dvakrat četrta

V sprintu je Podlesnik osvojil 5., Klopčič pa 7. mesto, v ekipnem sprintu in ekipni vožnji je ekipa Tanina osvojila dve 4. mesti. Podlesnik je na 1000 metrov, na kriteriju in dirki na končni cilj osvojil 4. mesti, v disciplini Madison sta s klubskim kolegom Klopčičem zasedla 5. mesto, dve srebrni medalji na državnem prvenstvu pa je osvojil v disciplini Omnium in v dirki na izpadanje.