Sreda, 17. april 2024
18.12.2019
20:44
RK Krško, pokal proti Svišu
V sredinem večeru so na sporedu srečanja 1/16 finala Pokala Slovenije. Krški rokometaši so gostovali pri ekipi RK Sviš Ivančna Gorica. Po sobotnem porazu v ligi so tokrat v pokalu odigrali boljše.

RK Sviš Ivančna Gorica : RK Krško
26:33 (13:17)

RK Sviš Ivančna Gorica:
Tekavec 1, Knez 7, Zavodnik, Vencelj, Stopar 5, Struna, Matej Košir 1, Pirnat 1, Podržaj , Marojevič 4(2), Bregar, Kutnar 1, Zaletelj, Debelak 6(3), Matic Košir, D. Košir.

RK Krško:
Zorič 3, Romih 2, Glogovšek 2, Dular, Škafar 3, Sobotič 6, Dragan, Glaser 5, Kastelic 3, Bizjak 1, Mlakar 2, Vovk 2, Ban 4(3), Škalički, Blaževič.

RK Sviš Ivančna Gorica 5(5), RK Krško 3(3)

RK Sviš Ivančna Gorica 2 minuti, RK Krško 16 min.

Krčani vrnili za sobotni ligaški poraz

POLČAS 13:17 Krški rokometaši so rokometašem Sviša vrnili za sobotni poraz v ligaškem tekmovanju. Krčani so povedli po strelu Sobotiča in nato vodili do 7. minute, ko so domači izenačili na 4:4. Sledile so minute, ko sta bili ekipi izenačeni v rezultatu, po izenačenju na 10 so krški rokometaši od 18. minute naprej znova zaigrali še bolj živahno in do konca polčasa uspeli prednost povišati na štiri zadetke prednosti. Prvi polčas se je tako končal z rezultatom 13:17.

OB KONCU 26:33 Priborjeno prednost so uspeli zadržati tudi v nadaljevanju srečanja. Še več, že v 36. minuti so vodili s +7, dobrih 10 minut pozneje pa so vodili tudi s +9, ko je bilo 18:27. Do konca srečanja jim je prednost uspelo zadržati, tako so se veselili napredovanja v osmino finala pokalnega tekmovanja.

Tudi Sevničani v osmini final

Radečani so srečanje z novomeško Krko v domači dvorani izgubili z rezultatom 25:32 (12:17). Sevničani so bili v zadnji tekmi sredinega sporeda šestnajstine finala Pokala Slovenije uspešnejši od Pomurja, srečanje se je končalo z rezultatom 33:27 in zdaj čakajo na nasprotnika v osmini finala.

Brežičani in Dobovčani v novem letu

Brežičani in Dobovčani bodo svoji tekmi odigrali v novem letu. Brežičani v Ljubljani 23. januarja, Dobovčani dan pozneje v domači dvorani, v prvoligaškem obračunu, pričakujejo ekipo iz Škofje Loke.

V 1. B ligi ta vikend srečanja 13. kroga

V 1. B ligi rokometaše ta konec tedna čakajo srečanja 13. kroga. Brežičani že v petek doma pričakujejo Škofljico, Krčani v soboto igrajo z MRK Ljubljana, Radčeani pa odhajajo v Trbovlje.