V Posavju N/A° C Sobota, 20. april 2024
10.05.2021
13:41
Krško : Rudar, 1. B liga, rokomet
V 11. krogu 1. B slovenske rokometne lige so posavske tri ekipe zabeležile tri zmage. Sevničani so zmagali v Železnikih, Brežičani doma boljši od Škofljice, Krčani pa od Rudarja.

Popoln izkupiček posavskih 1.B ligašev

V Železnikih so sevniški rokometaši slavili z rezultatov 28:31. Bolj na tesno je šlo v Brežicah, kjer so domačini po izenačenem prvem polčasu 13:13 srečanje dobili z zadetkom prednosti, tekma se je končala z rezultatom 29:28 (13:13). Pri domačih je bil z desetimi zadetki najbolj razpoložen Koprivc, pet sta jih dosegla Marušič in Bošnjak.

Še največ zadetkov na tekmah posavskih ekip je padlo v Krškem, kjer se je posavsko-zasavski derbi končal z zmago Krčanov. Rokometaši Rudarja domačinom niso bili enakovredni nasprotniki, že prvi polčas se je končal z desetimi zadetki prednosti in rezultatom 19:9, drugega so domačini zaključili s končnim rezultatom 39:27. Z osmimi zadetki je bil pri domačih prvi strelec Romih, šestkrat je bil uspešen Novak, petkrat Grobelnik.

Kako naprej?

V 1. B rokometni ligi so z enajstimi tekmami zaključili prvi del tekmovanja, v naslednjih dneh pa bodo odigrali še zaradi korone preložena srečanja. Železniki, Rudar, Grosuplje in Brežičani bodo odigrali še dve srečanji, Hrastnik, Škofljica in Črnomelj pa še po eno.