V petek se je začela 2. slovenska nogometna liga za sezono 2021/2022. Brežičani so v soboto doma remizirali s Fužinarjem, Krčani v nedeljo do točke v Lendavi.

Brežičani in Krčani remizirali

Brežice Terme Čatež : Fužinar Vzajemci
1:1 (0:0)

Brežičani so v soboto na domačem igrišču remizirali z ravenskim Fužinarjem. Željko Mitraković, novi trener Brežičanov, je na igrišče poslal nekaj novih imen, od udarne enajsterice iz lanske sezone sta tekmo začela vratar Kruljac in Sivonjić. V prvem polčasu ni bilo zadetkov, gostje so v 52. minuti povedli po zadetku Katuša, dvajset minut pozneje je izenačil Lesjak in kakor se je izkazalo pozneje, je bil to tudi končni rezultat srečanja v Brežicah.

Nafta 1903 : NK Krško
2:2 (2:1)

Prav tako prenovljena ekipa Krškega je v nedeljo gostovala v Lendavi pri tretji ekipi lanskega prvenstva. Že od prve minute je šlo zares, v 9. minuti je domačine v vodstvo popeljal Stare, Žiga Ribič je v 27. minuti izenačil na 1:1, rezultat polčasa pa je v 34. minuti z enajstih metrov postavil Vinko.

Krčani so v drugem polčasu rezultat poravnali v 67. minuti, ko je bil prav tako z enajstih metrov uspešen Tiganj. Krčani zdaj v nedeljo doma gostijo Fužinarje, Brežičani odhajajo na gostovanje k Iliriji v Ljubljano.

Zorko začel z zmago

Največ zadetkov v tem krogu je padlo v Velenju, kjer so Novomeščani pod taktirko Roka Zorka zmagali z rezultatom 3:4, prvi zadetek na srečanju je v 18. minuti dosegel Žiga Jurečič.