V soboto in nedeljo, 11. in 12. 1. 2020, so potekala v Kozjem v organizaciji Zavoda za
šport RS Planica, Šahovske zveze Slovenije in ob izvajalcu DŠM Celje posamična
državna prvenstva za osnovnošolce.

Med vodilnimi na državnem prvenstvu šol za leto 2020

KOZJE Osnovnošolska tekmovanja so potekala ločeno za fante in dekleta do 12 in 15 let in za srednješolce, prav tako ločeno za fante in dekleta. Na tekmovanju so nastopali tudi šahistke in šahisti osnovnih in srednjih šol iz Krškega in okolice, ki so hkrati tudi članice in člani ŠK Triglav Krško ter dosegli odlične rezultate.

Srednješolske na stopničkah

Najbolje se je pri osnovnošolkah uvrstila Pika Radej (OŠ Jurija Dalmatina, Krško), ki je osvojila 4. mesto med dekleti do 15 let, pri srednješolkah pa Ana Urbanč (Šolski center Krško-Sevnica), ki je osvojila 2. mesto, Tina Urbanč (gimnazija Brežice), ki je osvojila 3. mesto in Larisa Kuhar (gimnazija Zavod sv. Stanislava, Ljubljana), ki je osvojila 4. mesto. Pri dekletih do 12. let je 22. mesto osvojila še Katarina Ferlan (OŠ Brestanica). Med fanti do 12 let se je najbolje uvrstil Bruno Glas (OŠ Jurija Dalmatina) na 17. mesto, sledili so mu Kristjan Kodrič Plevnik (OŠ Jurija Dalmatina) na 23. mestu, pri fantih do 15 let je bil Nik Ašič (OŠ Artiče) na 26. mestu in Filip Radej (OŠ Jurija Dalmatina) pri fantih na 27. mestu.