23.05.2019
07:08
V sredo, 15. maja, je na Atletskem stadionu Poljane - Športnem partu Tabor v Mariboru potekalo finale srednješolskega prvenstva.

Na prvenstvu so lastne izobraževalne ustanove in obenem Atletski klub Radeče, zastopali Matija Rizmal, Lea Martinšek, Nina Rman in Timi Povše.

Finale posamičnega prvenstva Slovenje za srednje šole je potekalo v soorganizaciji Zavoda za šport RS Planica in Atletske zveze Slovenije, stadion Poljane pa je tovrstno tekmovanje gostil že tretje leto zapored. Ob tej priložnosti, na sicer hladen in deževen tekmovalni dan v Mariboru, je bil izdan tudi tehnični bilten.

Matija Rizmal (I. Gimnazija v Celju) je zmagal v teku na 2000 m, Lea Martinšek (Ekonomska in trgovska šola Brežice) je bila druga v teku na 1000 m, Nina Rman (Gimnazija Novo mesto) je bila 6. v metu krogle in Tim Povše (Šolski center Celje - ŠKER) je bil 10. v metu krogle.