21.09.2019
20:27
V 2. krogu 1.B slovenske rokometne lige so krški rokometaši zabeležili še drugo letošnjo zmago. Po izenačenem prvem polčasu tekme s Ptujem je šlo v drugem delu bolj gladko. Končni rezultat 31:23.

RK Krško : RK Drava Ptuj
31:23 (14:13)

RK Krško:
Ban, 6, Sobotič 4, Dragan 3(2), Orter 3, Vovk 2, Romih 2, Rantah 2, Zorič 2, Glogovšek 2, Glaser 2, Dular 2, Novak 1, Mlakar, Kastelic, Škalički, Blaževič.

RK Drava Ptuj:
Zupanc 6(5), Grobelnik 5(2), Zupanič 4, Rožman 3, Žunič 1, Gregorc 1(1), Hrupič 1, Pogelšek, Osterc, Simonič, Stopar, Mlač-Černe, Maroh, Žuran.

RK Krško 2(2), RK Drava Ptuj 11(7).

RK Krško 10 minut, RK Drava Ptuj 4 minute.

Še druga zmaga Krčanov

Prvi polčas izenačen

KRŠKO Krčani so srečanje 2. kroga 1. B slovenske rokometne lige še enkrat odigrali pred domačimi gledalci. In to znova uspešno. Začetek srečanja je bil v znamenju domačih, ki so v večjem delu prvega dela držali prednost dveh zadetkov, gostje so se na zadetek zaostanka približali v 25. minuti pri 11:10 in v zadnji minuti prvega polčasa, ki se je končal z rezultatom 14:13.

V drugem polčasu serije Krčanov

Prve minute drugega polčasa so minile v izenačenem rokometu, gostje so lovili zaostanek dveh zadetkov tam do 35. minute, po izključitvi Hrupiča in ob igralcu več pa so domačiini s prvo serijo treh zadetkov povedli na 20:15. V naslednjih treh minutah je sledila še domača serija 5:2 in v 42. minuti je bilo že 23:15. Ptujčani so sicer po dveh zadetkih Zupanca prišli do znižanja na 23:17, v 46. minuti je domači trener Šerbec pri vodstvu s +6 (24:18) vzel minuto odmora in v začetku 51. minute je bilo na semaforju 28:20. Vprašanje zmagovalca je bilo praktično že rešeno, ostalo je samo še vprašanje rezultatske razlike in ob zadnjem zvoku sirene se je srečanje končalo z rezultatom 31:23.

Kako naprej?

V času nastanka tega zapisa brežiški rokometaši svojo zmago še lovijo, Radečani pa so tesno z 28:27 izgubili v zasavskem derbiju v Hrastniku. Krčani naslednjo soboto odhajajo na gostovanje v Grosuplje, Radečani igrajo doma s Črnomaljci, Brežičani pa na Igu pri ekipi ŠD Mokerc - KIG.