09.02.2022
10:19
Jure Švalj, RK Krško
Krški rokometaši so v soboto v 14. krogu 1. B slovenske rokometne lige premagali še Mokerc, v soboto jih v gosteh čaka derbi lige s Krko.

RK Krško : ŠD Mokerc - KIG
34:32 (17:13)

RK Krško:
Žitnik, Zorič 1, Jazbec 3, Dular, Sintič 7(1), Sobotič 6, Romih 4, Glaser 4, Pajič, Baznik 7, Resnik, Švalj 1, Novak 2, Košir 1, Kozole, Šibanc 1(1).

ŠD Mokerc - KIG:
Ponikvar, Pahor, Drnovšek 9, Tanko 1, Wostner 1, Pekeč, Stopar 14, Štamcar 3, Štrukelj, Redek 3(1), Kaplan, Rupert 1.

RK Krško 2(2), ŠD Mokerc - KIG 3(1)

RK Krško 14 minut, ŠD Mokerc - KIG.

Krčani nadaljujejo niz nepremagljivosti

KRŠKO V 1. B rokometni ligi so krški rokometaši v soboto premagali še ekipo ŠD Mokerc - KIG in potrdili 1. mesto na lestvici. V domači dvorani so s 34:32 premagali ekipo ŠD Mokerc - KIG. Po dobrem začetku so prvi polčas dobili s štirimi zadetki prednosti in rezultatom 17:13, v 52. minuti so vodili tudi s šestimi zadetki prednosti ob rezultatu 29:23, v zadnjih minutah pa malo popustili, a na koncu vendarle potrdili enajsto letošnjo zmago. Pri Krčanih sta bila s sedmimi zadetki najuspešnejša Baznik in Sintič, šest jih je dosegel Sobotič, štiri Romih.

V soboto gostovanje v Novem mestu

Na 2. mestu ligaške lestvice je prišlo do spremembe, saj so Novomeščani v Izoli premagali domačine z 20:21 in se tako povzpeli mesto višje. Prav Krčani in Novomeščani bodo v naslednjem krogu odigrali derbi letošnjega dela prvenstva. Krčani bi z zmago pobegnili zasledovalcem na štiri točke, ob delitvi točk bi zaostanek Krkašev ostal na dveh točkah, ob zmagi sobotnih gostiteljev bi Krčani zabeležili prvi letošnji poraz, Novomeščani pa bi se po točkah z njimi izenačili. Dolenjsko-posavski derbi bo v Novem mestu v soboto ob 18. uri.