V Posavju N/A° C Sobota, 20. april 2024
19.04.2019
20:59
Krški rokometaši so v zaostalem srečanju 22. kroga 1. B slovenske rokometne lige v Krškem premagali ekipo ŠD Škofljica Pekarna Pečjak, srečanje se je končalo z rezultatom 30:26 (16:12)

RK Krško : ŠD Škofljica
30:26 (16:12)

RK Krško:
Škalički 5 obramb, Blaževič 8 obramb, Romih 1, Glogovšek, Dular 3, Škafar 1, Sobotič 6(1), Dragan 4, Glaser 7(3), Kastelic 3, Rantah 1, Deržič, Mlakar 1, Vovk 3, Požeg, Ban.

ŠD Škofljica Pekarna Pečjak:
Markovič, Štavar 14 obramb, Trtnik, Pangerc 2, Regner 4, Kljun 7, Zgonec, Topolovec 5(5), Svečko 1, Marolt 4, Krese 2, Demšar, Podmenik, Janželj.

RK Krško 4(5), ŠD Škofljica 6(8).

RK Krško 4 min, ŠD Škofljica 4 min.

Pomembna zmaga pred derbijem za 1. ligo

V prvem polčasu vodili največ s šestimi zadetki Krški rokometaši so v zaostalem srečanju 22. kroga 1.B slovenske rokometne lige v domači dvorani premagali ekipo ŠD Škofljica Pekarna Pečjak. Krčani so povedli prek Rantaha in prednost nato vseskozi zadržali do konca srečanja. Že v 13. minuti so vodili s petimi zadetki prednosti, tri minute pozneje pri 10:4 tudi s šestimi, vodstvo je bilo ogroženo le v 25. minuti, ko so gostje prišli na 12:11, polčas pa se je nato končal z zadetkom Vovka in rezultatom 16:12.

Gostje prišli na -1 V uvodnih minutah drugega polčasa so domači držali večjo prednost le štiri minute, ko je sledil niz gostov in v 39. minuti so se že približali znova na zadetek zaostanka, ko je bilo na semaforju 19:18. Tri minute pozneje so se domači le odlepili na +3, prednost nato držali do konca srečanja in srečanje končali z zadetkom Dularja v zadnjih sekundah in rezultatom 30:26.

Kako naprej?

In kaj zdaj? Krčane po praznikih čaka tekma sezone, derbi leta, kakor hočete. V petek zvečer, 26. aprila bomo, v dvorano ŠC Krško-Sevnica prihajajo rokometaši iz Slovenj Gradca in prvouvrščeni na lestvici. Krčani so po 23. prvenstvenih krogih s 37 točkami na lestvici četrti, enako točk imajo rokometaši Slovana, Izolani pa bežijo z dvema točkama več. S Slovenjgrajčani bi v petek največ pomenili obe točki in upanje na spodrsljaj Izolanov v kakšnem od še prihajajočih treh krogih.