V Posavju N/A° C Četrtek, 18. april 2024
12.02.2020
14:39
Sevničana na kickboxing pokalu v Karlovcu
Minuli vikend so v Karlovcu pripravili 10. Evropski kickboxing pokal, ki je v Karlovac privabil kar 2206 tekmovalcev in tekmovalk iz 194 klubov iz 39 držav.

Sevničana na Evropskem kickboxing pokalu

KARLOVAC Omenjenega pokala so se udeležili tudi sevniški kickboksarji, ki jih je vodil trener Marko Stopar. V nedeljskem kvalifikacijskem delu četrtfinalnih in polfinalnih obračunov v Kick ligtu je v konkurenci mlajših kadetov Tadej Božič osvojil odlično 5. mesto. Za napredovanje v finale je izgubil s poljskim reprezentantom, kasnejšim evropskim pokalnim prvakom. V obračun za višjo uvrstitev se je uspelo priboriti tudi Amadeju Božiču, ki je v konkurenci mladincev v Kick lightu osvojil 9.mesto.

Fotografije (Foto: KBV Sevnica):

12-urno čakanje na nastop

"Tekmovanje je trajalo tri dni in nekateri, med njimi tudi Amadej, so prišli v nedeljo na vrsto šele po 19.00 uri, po več kot 12-urnem čakanju, kar se nam zdi skrajno neodgovorno od organizatorja, da mora mlad tekmovalec tako dolgo čakati na svoj nastop," dodajajo v Klubu borilnih veščin Sevnica.