27.01.2022
10:51
RK Krško : RK Slovenj Gradec, 26. januar 2022
Slovenjgrajčani so bili v tekmi 1/16 finala Pokala Slovenije v Krškem boljši od najboljše ekipe 1. B slovenske rokometne lige. Korošci so z zmago s štirimi zadetki razlike končali zmagoviti niz.

RK Krško : RK Slovenj Gradec
30:34 (13:21)

RK Krško:
Kozole, Žitnik, Košir 3, Zorič 4, Jazbec 5(2), Dular, Sintič 7(3), Sobotič 2, Glaser, Pajič, Baznik 3, Resnik, Švalj 4, Novak 2.

RK Slovenj Gradec:
Dobaj, Groblenik, Cvetko 5, Banfro 3, Jezernik 3, Levc 4, Šol 3, Petrič, Kotar 2, Lesjar, Golčar 1, Kleč, Komar 2, Štumpfl 8, Yankovskyy 3.

RK Krško 5(5), RK Slovenj Gradec 6(7)

RK Krško 16 minut, RK Slovenj Gradec 8 minut.

Do sredine prvega polčasa je še šlo ...

KRŠKO Srečanje šestnajstine finala Pokala Slovenije so v Krškem dobili rokometaši Slovenj Gradca, ki so s 30:34 (13:21) premagali prvo ekipo 1. B slovenske rokometne lige. Prvi zadetek na srečanju je v gostujočo mrežo pospravil povratnik v krško ekipo Alen Zorič, nadaljevanje prvega dela pa je več prineslo gostom, ki so v 10. minuti že vodili s štirimi zadetki prednosti pri 8:4, dvanajst minut pozneje pa so prednost še podvojili, ko je bilo na semaforju 17:9 za goste. Krčani niso imeli pravega odgovora na razigrane Korošce, štiri minute pred koncem prvega dela so prišli do najvišje prednosti - desetih zadetkov. Do 30. minute so domači prednost malo ublažili in prvi del končali z osmimi zadetki zaostanka.

Zaostajali za deset, pa se približali na -3

V drugem delu je prednost gostov prvič skopnela šele tam v 50. minuti, ko je Košir (druga krška okrepitev pred nadaljevanjem prvenstva) znižal na 24:29 in zelene pripeljal na pet zadetkov zaostanka. Gostje so niti igre držali v svojih rokah, po morebitnem presenečenju je zadišalo v 57. minuti ko je Švalj znižal na 32:29, a je domačim zmanjkalo časa za presenečenje. Srečanje se je končalo z napredovanjem gostov in rezultatom 30:34.

Fotogalerija (Foto: ePosavje.com):

Sevničani v petek, Dobovčani so že v osmini finala

Sevničani imajo svoje srečanje 1/16 finala Pokala Slovenije na sporedu v petek ob 20.30 uri, Dobovčani pa so po zmagi proti Železnikom sredi decembra že v osmini finala in čakajo na žreb in nasprotnike v nadaljevanju pokalnega tekmovanja.