26.07.2021
21:20
Najuspešnejša je bila Ema Menoni, ki je plavala v finalih vseh disciplin, v katerih je tekmovala, osvojila pa je tudi tri tretja mesta. Odlični so plavali tudi vsi ostali iz ekipe Celulozarja.

Obetavno plavanje najmlajših

Konec tedna je na Kodeljevem v Ljubljani potekalo moštveno in posamično državno prvenstvo za dečke in deklice. Plavalni klub Celulozarji so zastopala tri dekleta in fant.

Najuspešnejša je bila Ema Menoni, ki je bile trikrat tretja, obenem pa je priplavala v vsa finala disciplin, v katerih je nastopila.

V štirih finalih je nastopil tudi Luka Ferenčak, ki je bil najuspešnejši v najdaljši disciplini državnega prvenstva - na 1500m prosto - kjer je zasedel peto mesto. Sara Dobnik je bila šesta, sedma in deveta v disciplinah 200m prsno, 100m prsno ter 50m prsno. Uspešna je bila tudi Nina Tomše, ki je na prvenstvu dosegla osebne rekorde.

V četrtek pa se bo na Ravnah na Koroškem začelo državno prvenstvo v plavanju za starejše selekcije.