V Posavju 5.6° C Četrtek, 25. 2024
07.06.2021
14:12
RK Krško RK Sviš
V ligi za prvaka 1. B rokometne lige visoka poraza Krčanov in Brežičanov. Krčani so gostili ekipo RK Sviš Ivančna Gorica, Brežičani so gostovali na Igu.

Visoka poraza Krčanov in Brežičanov

Krčani so v domači dvorani gostili rokometaše RK Sviš Ivančna Gorica, drugouvrščeno ekipo na lestvici, in morali priznati premoč. Prvi polčas se je končal z vodstvom gostov 12:15, v drugem delu pa je prednost le še naraščala in po 60. minutah se je srečanje končalo z rezultatom 28:38 (12:15). Pri Krčanih so največ zadetkov dosegli Grobelnik (8), Ban (6) in Švalj (5).

Tudi Brežičani izgubili z -10

Brežičani so gostovali na Igu in prav tako izgubili z desetimi zadetki razlike. Prav takšna je bila razlika že ob koncu prvega polčasa 21:11, v drugem delu so jo Brežičani uspeli znižati na minus 8 (pri 28:20), ob zadnjem zvoku sirene pa je na semaforju ostalo 34:24 (21:11).

V ligi za obstanek še ena zmaga Sevničanov

V četrtem krogu lige za obstanek so sevniški rokometaši zabeležili še tretjo zmago, z 27:29 (13:14) so zmagali v Črnomlju. Pri Sevničanih je bil z desetimi zadetki najuspešnejši Cigler.