V Posavju N/A° C Sobota, 20. april 2024
03.05.2021
14:53
NK Brežice
V 2. slovenski nogometni ligi so v 17. krogu krški nogometaši po drami slavili v Ajdovščini, brežiški nogometaši so v Ligi za prvaka na domačem stadionu prišli do visoke zmage.

Primorje eMundia : NK Krško
1:2 (0:0)

Semafor:

• 1:0 - 59. min. - Šolaja (Primorje eMundia)
  • 1:1 - 74. min. - Lesjak (NK Krško)
  • 1:2 - 92. min. - Krznarić (NK Krško)

Primorje eMundia:
Bužan, Badžim, Terziev, Šolaja (od 69. Štrukelj), Kuraj, Džuzdanović, Zavnik (od 79. L. Kodermac), Leban, Dedić, J. Kodermac (od 79. Nagode), Škarabot (od 69. Curk).

NK Krško:
Ribič, Vrdoljak, Branilović, Anković (od 75. Mrvič), Smiljanić, Černak (od 75. Bučar), Lesjak, Dodig. Krznarić, Pranjič, Radić.

Po drami do novih treh točk

Krčani so v 17. krogu 2. slovenske nogometne lige v soboto gostovali v Ajdovščini in po pravi zmagi vknjižnili nove tri točke. Prvi polčas se je v republiki burje končal brez zadetkov, v nadaljevanju srečanja je domače v vodstvo povedel Šolaja, Lesjak je izenačil na 1:1.

"En penal, drug penal"

In nato so sledile minute vikenda! V 87. minuti so Krčani dobili enajstmetrovko, a je bil domači vratar uspešnejši. Krčani so prek Krznarića povedli v 92. minuti. Minuto pozneje in globoko v sodnikovem podaljšku pa so enajstmetrovko in priložnost za izenačenje dobili še domačini. Krški vratar Ribič je Džuzdanovću strel ubranil, zeleni pa so lahko zapisali pomembne tri točke, ki jih držijo na 2. mestu lestvice za obstanek.

Brežice Terme Čatež : Rudar Velenje
4:0 (2:0)

Semafor:

• 1:0 - 27. min. - Beciri (NK Brežice Terme Čatež)
  • 2:0 - 32. min. - Petric (NK Brežice Terme Čatež)
  • 3:0 - 49. min. - Beciri (NK Brežice Terme Čatež)
  • 4:0 - 63. min. - Beciri (NK Brežice Terme Čatež)

Brežice Terme Čatež:
Kruljac, Urh, Kocjančič, Beciri (od 85. Vizlar), Jurečič (od 85. Kerič), Martić, Petric, Pajaziti (od 80. Ruedl), Božič (od 46. Predanič), Felja, Škrbec (od 80. Lipec).

Rudar Velenje:
Sekulić, Kašnik (od 46. Turinek), Barič, Tubić, Vošnjak, Jovičič (od 70. Žurga), Črnčič, Koprivnik (od 81. Bokšan), Halilović (od 70. Martinovič), Panadić, Hrovat (od 81. Jovan).

Becirijev hat-trick za 4. mesto na lestvici lige za prvaka

Brežiški nogometaši so v sobotnem večeru gostili ekipo velenjskega Rudarja in zabeležili deseto letošnjo zmago. Varovanci Slaviše Dvorančiča so povedli v 27. minuti, ko je prvi zadetek dosegel Beciri. Pet minut pozneje je rezultat polčasa postavil Petric, v drugem delu pa se je med strelce še dvakrat vpisal strelec prvega zadetka in tako zabeležil klasični hat-trick.

Brežičani so z deseto letošnjo zmago na 4. mestu lestvice za prvaka še vedno v igri za 2. mesto, ki pelje v dodatne kvalifikacije. Na prvem mestu lestvice se zdijo Radomljani s 44 točkami že zanesljivi udeleženci 1. slovenske nogometne lige. Od 2. do 6. mesta je na lestvici lige za prvaka precejšnja gneča, s 35 točkami so na 2. in 3. mestu nogometaši Krke in Roltek Doba, Brežičani so s 34 točkami na 4. mestu, Nafta jih ima na 5. mestu 31, s točko manj pa so nogometaši Vitanest Bilja.