Boštjan Pišotek imenovan za direktorja družbe Hidroelektrarne na Spodnji Savi, d. o. o.
Boštjan Pišotek imenovan za direktorja družbe Hidroelektrarne na Spodnji Savi, d. o. o.
Nadzorni svet družbe Hidroelektrarne na Spodnji Savi (HESS) je na seji dne 7. 5. 2026 sprejel odločitev, da bo na mesto direktorja družbe HESS imenoval Boštjana Pišotka.
Dne 31. 5. 2026 se bo dosedanji direktor Bogdan Barbič, ki je družbo HESS vodil od njene ustanovitve, upokojil. V izbirnem postopku, ki ga je Nadzorni svet družbe HESS vodil od marca 2026, je bil za direktorja družbe s 5-letnim mandatom s 1. 6. 2026 soglasno imenovan Boštjan Pišotek, mag. ing. strojništva, energetski strokovnjak in vodja strateških investicijskih projektov v družbi HESS z več kot desetletjem izkušenj v elektroenergetiki.
Od leta 2020 vodi državni projekt HE Mokrice, ki predstavlja ključno razvojno investicijo slovenske hidroenergetike in pomemben element stabilnosti elektroenergetskega sistema Republike Slovenije.
»Odločitev o imenovanju Boštjana Pišotka na mesto generalnega direktorja družbe HESS je bila sprejeta z mislijo na kontinuiteto in prihodnji razvoj družbe. Prepričani smo, da bo s svojim znanjem in izkušnjami uspešno nadaljeval začrtano strategijo družbe. Nadzorni svet se ob tem zahvaljuje Bogdanu Barbiču za dolgoletno uspešno vodenje družbe, ki se je kazalo tako v uspešni izgradnji verige hidroelektrarn na Spodnji Savi kot njihovemu zanesljivemu in uspešnemu delovanju,« je ob njegovem imanovanju povedala predsednica Nadzornega sveta HESS, mag. Nade Drobne Popović.
Vir: GEN energija d. o. o.




