X
Ni podatkov za vreme
NEKtemperatura 18,8 °Cvlažnost 66,0 %veter 0,78 m/stlak 992 mbarstopnja doze 88,6 nSv/h
SAVA63,3 m³/s pretoktemperatura 15,9 °CKRŠKOtemperatura 19,2 °Cvlažnost 68,9 %veter 1,39 m/sstopnja doze 72,5 nSv/h
Vnesi kodo za adwords...
Na mednarodni konferenci Prehod v nizkoogljično družbo - kako pri prižganih lučeh zmanjšati emisije ogljika je beseda nanesla tudi na časovnico projekta izgradnje JEK2. Kje smo danes?
Vnesi kodo za adwords...

Končna odločitev o JEK2 konec 2027 ali v začetku 2028

KRŠKO Kot je v svoji predstavitvi povedal generalni direktor GEN energije dr. Dejan Paravan, so na projektu izgradnje drugega bloka Jedrske elektrarne Krško zaključili 14-mesečni ti. tehnični dialog s potencialnimi ponudniki. "Končna odločitev investitorja predvidoma konec leta 2027 ali začetek 2028," so njegove besede povzeli sodelavci projekta JedrskaSI.

"Potrebujemo tudi jedrsko energijo"

V nadaljevanju je generalna direktorica Gospodarske zbornice Slovenije Vesna Nahtigal pozvala k čim večji samozadostnosti Slovenije in pripomnila, da moramo "takoj, ne šele leta 2027, pristopiti k vsem virom, ki so v Sloveniji na razpolago. Če želimo ohraniti to stopnjo industrije in jo razvijati, potrebujemo tudi jedrsko energijo."

"Ne uničujmo, kar je v Sloveniji dobro"

In dodala, da ne uničujmo, kar je v Sloveniji dobro. To pa je po njenem tradicionalna proizvodnja materialov. "Mi to izgubljamo in se s tem še hvalimo. Z veliko večjim ogljičnim odtisom zdaj aluminij uvažamo iz Indije. To se nam lahko zgodi tudi z jeklom, papirjem, steklom," je povedala.

Vnesi kodo za adwords...

Kamere v Posavju

  • kostak

     

    nek

     

    fakulteta za energetiko logo siv 1

     

    avtoline

O nas

 

Spletno mesto ePosavje združuje vse Posavce od blizu in daleč. Bi želeli objaviti novico, zapis, fotografije? Pišite nam na Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled..

Elektronski medij ePosavje je vpisan v razvid medijev, ki ga vodi Ministrstvo za kulturo, pod zaporedno številko 1243.

 

Poiščite nas tudi na

 

 IN YT X

Imate zanimivo vsebino za objavo?

Pišite nam!