X
SOB
13°
NED
13°
PON
13°
Vnesi kodo za adwords...
Vnesi kodo za adwords...

Faktor razpoložljivosti je bil 100-odstoten. Elektrarna je obratovala znotraj omejitev tehničnih specifikacij. Vsi varnostni sistemi so bili zmožni delovati.

Reka Sava se je zaradi delovanja NEK v novembru segrevala povprečno za 2,3 ºC in največ za 3 ºC od dovoljenih 3 ºC.

Največja skupna dopustna letna radioaktivnost tritija v tekočinskih izpustih je 45 TBq. Od tega je delež tritija v novembru znašal 0,26 % letne omejitve, njegov skupni delež do konca novembra pa 12,4 % letne omejitve. Za ostale radionuklide, katerih dopustna letna radioaktivnost je 100 GBq, je njihov delež v novembru znašal 0,001 % (letne omejitve), do konca novembra pa  0,025 % letne omejitve.

Celoten vpliv na prebivalstvo zaradi izpustov radioaktivnih snovi je omejen z dozo 50 μSv na razdalji 500 m od reaktorja. Ocenjen vpliv v novembru je znašal 0,19 % letne omejitve oziroma do konca novembra 1,33 % letne omejitve.

V tem mesecu je bilo uskladiščenih 13,9 m3 nizko in srednje radioaktivnih odpadkov.

Vir: nek.si

Vnesi kodo za adwords...
malice v posavju 1
Sobota
Dež
12.5°C / 2.8°C
Veter: 16.2 km/h
Nedelja
Oblačno
13.3°C / 5.8°C
Veter: 20.5 km/h
Ponedeljek
Padavine
12.8°C / 3.7°C
Veter: 11.2 km/h
Torek
Megla
15.5°C / 2.3°C
Veter: 15.5 km/h

Kamere v Posavju

  • kostak nek fakulteta za energetiko logo siv 1 avtoline

O nas

 

Spletno mesto ePosavje združuje vse Posavce od blizu in daleč. Bi želeli objaviti novico, zapis, fotografije? Pišite nam na Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled..

Elektronski medij ePosavje je vpisan v razvid medijev, ki ga vodi Ministrstvo za kulturo, pod zaporedno številko 1243.

 

Poiščite nas tudi na

 

 IN YT X

Imate zanimivo vsebino za objavo?

Pišite nam!