X
SRE
ČET
PET
10°

Vnesi kodo za adwords...
Kot veleva tradicija so se kulturniki zbrali pri vodnjaku v Leskovcu pri Krškem in ljubiteljem slovenske besede priredili posebne vrste literarni večer.

Vnesi kodo za adwords...

Po tem, ko smo se v Kulturnem društvu Leskovec pri Krškem vrsto let poklanjali velikim umom, ki so pisali cenjena leposlovna dela, najpogosteje ob obletnicah rojstva ali smrti, smo v letu 2025 ubrali nekoliko drugačno pot. Na predvečer Marijinega praznika, ki je sicer cerkveni praznik, a obenem tudi dela prost dan, smo se, kot veleva tradicija, zbrali pri vodnjaku v Leskovcu pri Krškem in ljubiteljem slovenske besede priredili posebne vrste literarni večer.

Tokrat smo namreč prebirali avtorska dela, nekatera izmed teh so nastala v sklopu cikla kreativnih delavnic v spomladanskem času pod okriljem Javnega sklada Republike Slovenije za kulturne dejavnosti - Izpostave Krško in ob strokovni spremljavi Mance Marinčič. avgusta zvečer smo tako kratke zgodbe prebirali Urška Skalicky, Mojca Pacek, Vida Slivšek (ki je navzočim prebrala delo Mateje Cerjak Felicijan), Mirjana Marinčič, Petra Kampl Petrin in Doroteja Jazbec, dodatno pa je bila vsebina večera začinjena še s poezijo, prav tako avtorskega nastanka, in sicer izpod peresa Jana Arha in Mirjane Marinčič.

Da so se prebrane besede lepše prelivale v topel avgustovski večer, so s prijetnimi glasbenimi točkami poskrbeli mladi glasbeniki: Jan Arh je s svojim mogočnim glasom in brenkanjem na kitaro zbrane popeljal v napolitanski melos, kot trio pa so nastopili Matej Dimc na kitari ter Tjaša Žagar in Katja Volčjak z vokalom z vsem dobro znanimi napevi Kreslina in dalmatinskega Dragojevića.

Ob zaključku literarnega večera, katerega se je udeležilo lepo, pričakovano število obiskovalcev vseh generacij, je zbrane nagovoril tudi predsednik Kulturnega društva Leskovec pri Krškem Filip Černelč, ki je izrazil zadovoljstvo, da je ob bok Aninim glasbenim večerom tradicionalni dogodek domačih literatov dobrodošla popestritev v poletnih dneh, ko morda včasih zaradi dopustniškega vzdušja ni toliko kulturnega dogajanja, in povabil na predzadnji Anin glasbeni večer, ki se je dva dni pozneje odvijal v bližnji podružnični cerkvici.

Večer se je sklenil s klepetom in zakusko, v soju svečk, ki so dajale romantično in toplo vzdušje, bile pa s svojim citronskim vonjem sicer prvenstveno namenjene odganjanju komarjev, ki se ob potoku, ki je nekoč tekel skozi ta del Leskovca, še vedno radi zadržujejo. Literarni večer se je po lanskem jubilejnem odvil enajstič - prvi je bil izveden leta 2015, ko smo prebirali poezijo Neže Maurer. Sledili so še večeri, posvečeni Feriju Lainščku, slovenski ljudski besedi, Ivanu Cankarju (2018), Valentinu Vodniku (2019), Ivanu Cankarju (2018), Josipu Jurčiču (2021), Janezu Mencingerju (2022), Ivanu Tavčarju (2023) in lani Ivanu Minattiju. Letos, na enajstem literarnem večeru pri leskovškem vodnjaku, pa smo se torej poklonili lastni ustvarjalnosti.

Doroteja Jazbec
Foto: Branko Slivšek, Slavko Pirc

malice v posavju 1

Sreda
Dež
5.5°C / 4.1°C
Veter: 10.6 km/h
Četrtek
Dež
6°C / 4.2°C
Veter: 14.9 km/h
Petek
Megla
9.5°C / 2°C
Veter: 3.6 km/h
Sobota
Megla
10.8°C / 3.2°C
Veter: 6.5 km/h

Kamere v Posavju

  • kostak nek fakulteta za energetiko logo siv 1 avtoline

O nas

 

Spletno mesto ePosavje združuje vse Posavce od blizu in daleč. Bi želeli objaviti novico, zapis, fotografije? Pišite nam na Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled..

Elektronski medij ePosavje je vpisan v razvid medijev, ki ga vodi Ministrstvo za kulturo, pod zaporedno številko 1243.

 

Poiščite nas tudi na

 

 IN YT X

Icon malice

Malice v Posavju

Preverite ponudbo malic v Posavju in izberite, kaj boste danes okusili.

 

Icon kamera

Spletne kamere

Preverite trenutno dogajanje v Posavju v živo, kjerkoli že ste.

 

Icon oglasevanje

Oglaševanje na portalu

Povečajte prepoznavnost svojega podjetja z oglasi na našem portalu.

Imate zanimivo vsebino za objavo?

Pišite nam!