X
ČET
14°
PET
17°
SOB
21°
NEKtemperatura 8,5 °Cvlažnost 43,0 %veter 3,59 m/stlak 1.010 mbarstopnja doze 84,8 nSv/h
SAVA84,3 m³/s pretoktemperatura 15,3 °CKRŠKOtemperatura 8,7 °Cvlažnost 45,2 %veter 4,16 m/sstopnja doze 66,0 nSv/h
Vnesi kodo za adwords...

Na predvečer praznika dela se bodo nocoj po državi zvrstila številna kresovanja, med drugim tudi tradicionalno kresovanje na ljubljanskem Rožniku. Letošnji praznik mineva v znamenju nove energetske krize in idej, ki rušijo socialno državo, poudarjajo sindikati. Zato je letos v ospredju branjenje socialne države in njenih pridobitev.

Vnesi kodo za adwords...

»Letošnji praznik dela bomo zaznamovali v času, ko je na obzorju nova kriza, in sicer huda energetska kriza s kompleksnimi posledicami za ves svet, vključno z draginjo, naraščajočimi cenami različnih življenjskih potrebščin, inflacijo ipd., doma pa znova dobivajo velik zalet slaboumne ideje, kot so t. i. razvojna kapica in podobno, ki rušijo socialno državo in javno dobro nasploh,« so v sporočilu za javnost zapisali na Zvezi svobodnih sindikatov Slovenije (ZSSS). Letošnje sindikalno sporočilo ob prazniku dela je tako, da bodo tudi v teh zaostrenih razmerah delavstvu, mladim, starejšim in upokojencem enotno krili hrbet ter branili in širili socialno državo, njene pridobitve in javno dobro nasploh, so poudarili. Na ZSSS ob tem vabijo na številna kresovanja, ki se bodo danes zvečer zvrstila po državi.

 

 

 

 

Uprava za zaščito in reševanje poziva organizatorje k previdnosti pri kurjenju v naravnem okolju, še posebej ob vetru. Pri kurjenju kresov je priporočljivo uporabiti čim bolj suh les, prepovedano je uporabljati nevarne, vnetljive in eksplozivne snovi ter kuriti odpadke. Na praznik dela se delavci po vsem svetu spominjajo zatrtja delavskih protestov v Chicagu 1. maja 1886. Tamkajšnji delavci so zahtevali osemurni delovnik, v spopadu s policijo je bilo ubitih šest protestnikov. Za mednarodni praznik ga je razglasila Druga internacionala leta 1889 na zasedanju ob stoti obletnici francoske revolucije. Na Slovenskem so ga začeli praznovati v začetku 20. stoletja, kot državni praznik je bil uzakonjen leta 1948.

 

Vnesi kodo za adwords...
Četrtek
Delno oblačno
13.7°C / 3.9°C
Veter: 18.9 km/h
Petek
Sončno
16.8°C / 3.6°C
Veter: 14.2 km/h
Sobota
Pretežno jasno
21.3°C / 4.6°C
Veter: 6.2 km/h

Kamere v Posavju

  • kostak

     

    nek

     

    fakulteta za energetiko logo siv 1

     

    avtoline

O nas

 

Spletno mesto ePosavje združuje vse Posavce od blizu in daleč. Bi želeli objaviti novico, zapis, fotografije? Pišite nam na Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled..

Elektronski medij ePosavje je vpisan v razvid medijev, ki ga vodi Ministrstvo za kulturo, pod zaporedno številko 1243.

 

Poiščite nas tudi na

 

 IN YT X

Imate zanimivo vsebino za objavo?

Pišite nam!