V Posavju 19.4° C Četrtek, 2. 2024
06.04.2023
19:55
Dobova : Ribnica
Pred velikonočnimi prazniki so dobovski rokometaši v 1. ligi in sevniški rokometaši v 1. B ligi svoji tekmi odigrali v torek in sredo.

Dve tekmi pred velikonočnimi prazniki

V Dobovi slavje Novomeščanov

V sredo so Dobovčani v domači dvorani gostili novomeško Krko in po vodstvu ob polčasu z 12:11 v drugem delu popustili. Še v 48. minuti je bilo na semaforju 18:18, nato pa so gostje z delnim rezultatom 4:2 v 55. minuti povedli z 22:20. Šukić je Dobovčane v 58. minuti pripeljal na izenačenih 22:22. Stanojević je Novomeščane popeljal v vodstvo z 22:23, po minuti odmora je Knavs zadel še za 22:24, Mlakar pa je postavil končni rezultat srečanja - 23:24.

Na 12. mestu lestvice

Dobovčani po 21. krogih z 9 točkami na lestvici 1. slovenske rokometne lige zasedajo 12. mesto. Krčani v petek gostujejo pri ekipi Ribnice.

Sevničani doma remizirali s Šmartnim

V 21. krogu 1. B slovenske rokometne lige pa so sevniški rokometaši gostili ekipo RD Herz Šmartno. Po prvem polčasu so vodili z rezultatom 14:13, v 58. minuti je Koritnik zadnjič zadel za Sevničane za 28:26, Ribarič je nato znižal na 28:27, končni rezultat 28:28 pa je prav ta igralec postavil po strelu s sedmih metrov.