V Posavju 10.9° C Petek, 3. 2024
06.02.2023
12:36
RK Krško pred tekmo z Ribnico
Krški rokometaši so v prvi tekmi drugega dela prvenstva v 1. slovenski rokometni ligi v soboto doma izgubili s Slovenj Gradcem.

RK Krško : RK Slovenj Gradec
26:34 (15:19)

RK Krško:
Žitković, Kozole, Logar, Škafar 1, Sintič 3, Romih 5, Grobelnik 2, Javor 3(1), Baznik 1, Resnik, Košir, Novak 1, Glaser 1, Dosedla 1, Šibanc 5(2), Dragan 3.

RK Slovenj Gradec:
Smolnikar, Dobaj, Cvetko 6(1), Cokal 1, Majcen 1, Velić 1, Levc 2, Šol 4, Kotar 4, Lesjak 2, Starc 1, Komar, Pelko, Štumpfl 8(4), Yankovskyy 4.

RK Krško 3(3), RK Slovenj Gradec 6(5)

RK Krško 6 minut, RK Slovenj Gradec 8 minut.

Preveč napak za tretjo letošnjo zmago

Krčani so v 14. krogu 1. slovenske rokometne lige v soboto v domači dvorani s 26:34 (15:19) izgubili s Slovenj Gradcem. Korošci so bili po zmagi v 1. krogu in zmagi v pokalnem tekmovanju tokrat še tretjič uspešnejši v letošnji sezoni. Krčani so stik z gosti držali vse do zadnjih minut prvega dela, v 24. minuti so po zadetku Sintiča še zadnjič vodili ob rezultatu 13:12, nato pa se je polčas končal z rezultatom 15:19. V drugem delu so naredili preveč napak, ki so jih gostje izkoristili - v 40. minuti je bilo na semaforju 17:22, v 50. minuti je pisalo 20:28, srečanje pa se je končalo z rezultatom 26:34.

Kako naprej?

Kot je po tekmi povedal kapetan krških rokometašev Marko Sitnič, so v tekmo vstopili z željo po zmagi. "Priključek smo držali prvih 25 minut, nato pa so nas tehnične napake oddaljile od manjše razlike ob polčasu. Tudi v drugi polčas smo vstopili slabo, saj se je nasprotnik dobro pripravil na našo igro in jo onemogočili. Moramo gledati naprej in garati za nove točke," je dodal. Krčane v petek čaka gostovanje v Trebnjem, nato pa 25. februarja domača tekma z novomeško Krko.