V Posavju 21.2° C Četrtek, 2. 2024
13.02.2024
08:20
Od petka, 9., do nedelje, 11. februarja 2024, je Koper gostil Zimsko moštveno in posamično prvenstvo Slovenije za dečke/deklice in mlajše dečke/mlajše deklice.

V obeh kategorijah so bili plavalci krškega "Celulozarja" zastopani s po petimi plavalci, rezultati pa so bili odlični.

V kategoriji dečkov je bil najuspešnejši Nejc Kranjc, ki je postal državni prvak na 200 m prosto, podprvak je bil na 400 m prosto, v najdaljši bazenski disciplini 1.500 m prosto pa je bil tretji. V A finalu je nastopil še na 100 m prosto, kjer je zasedel peto mesto, z desetim mestom pa se je med prvo deseterico uvrstil še na 50 m delfin.

Med mlajšimi  deklicami je bila najuspešnejša Ana Menoni z naslovom državne prvakinje na 200 m hrbtno, štirikrat je bila tretja in sicer na 50 m prosto, 50 m hrbtno, 100 m hrbtno in 200 m mešano, na 100 m prosto pa je pristala tik pod stopničkami, na četrtem mestu.

Na stopničke se je kar petkrat zavihtel mlajši deček Jakob Račič. Na 200 m prsno in 50 m prosto je bil prvi, na 50 m prsno, 50 m prosto in 100 m prosto pa drugi. Med deseterico se je uvrstil s sedmim mestom še na 100 m hrbtno.

Fotogalerija (Foto: PK Celulozar Krško):

Do bronaste medalje je priplavala štafeta mlajših dečkov na 4 x 50 m prosto v postavi Matic Kožar, Tilen Robek, Mihael Marolt in Jakob Račič.

V popoldanskih finalih se je izkazal tudi deček Tin Babič, ki je bil na 50 m hrbtno, 100 m hrbtno, 200 m hrbtno ter 400 m mešano peti, sedmi pa na 100 m mešano.

Do popoldanskega finala je priplaval tudi ml. deček Tilen Robek na 50 m delfin, kjer je zasedel peto mesto.

Med deseterico se je dvakrat uvrstila tudi štafeta dečkov v postavi Nejc Kranjc, Tin Babič, Lovro Kožar in Krištof Račič in sicer na 4 x 100 m mešano s sedmim mestom, ter z devetim na 4 x 100 m prosto.

V skupnem seštevku moštvenega tekmovanja so med 24 sodelujočimi klubi mlajši dečki in mlajše deklice zasedli osmo mesto, v kategoriji dečkov/deklic pa dvanajsto mesto, kar je glede na majhno število plavalcev, ki so zastopali klubske barve, odličen rezultat.