526. Oddaja Utrinki iz Radeč
526. Oddaja Utrinki iz Radeč
Zadnja oddaja pred poletnimi počitnicami bo gledalcem ponudila pester pregled dogajanja zadnjih štirinajstih dni.
V ospredju bosta prijetno družinsko praznovanje zlate poroke ter slovo letošnjih radeških devetošolcev od osnovnošolskih klopi.
V soboto, 6. junija, so v Gostilni Strnad obeležili prav poseben življenjski jubilej. Marinka in Vito Žnidar sta praznovala 50 let skupnega življenja. Ob tej slovesni priložnosti je bil prisoten tudi Tomaž Režun, ki je kot pooblaščenec za sklepanje zakonskih zvez potrdil njuno zakonsko zvezo.
Zlatoporočencema so zbrani namenili številne lepe želje ter jima zaželeli še veliko zdravja, sreče in skupnih trenutkov tudi v prihodnje. Dogodek je minil v prijetnem vzdušju, polnem spominov, hvaležnosti in iskrenih čestitk.
V četrtek, 12. junija, pa so se z valeto od osnovne šole poslovili letošnji devetošolci Osnovne šole Marjana Nemca Radeče, generacija 2011. Učenci so vseh devet let osnovnošolskega izobraževanja preživeli skupaj, ob slovesu pa so prejeli številne pohvale učiteljev.
Ravnatelj OŠ Marjana Nemca Radeče Andrej Peklar se je ob tej priložnosti zahvalil učiteljem in staršem, ki so učence vsa leta spremljali, spodbujali in z njimi sodelovali tako ob uspehih kot tudi v času izzivov. Devetošolcem je zaželel, da na nadaljnji poti ohranijo radovednost, pogum in vero vase.
Slovesnosti se je udeležil tudi Tomaž Režun, župan Občine Radeče, ki je devetošolcem položil na srce, naj ne glede na to, kam jih bo vodila življenjska pot in kaj bodo postali, vedno ohranijo dobre medsebojne odnose ter s ponosom povedo, od kod prihajajo. Z valeto se je za učence zaključilo pomembno življenjsko obdobje, hkrati pa se zanje začenja novo poglavje, polno priložnosti, novih znanj in izkušenj.
V juniju je Turistično društvo Svibno, sekcija vinogradnikov Zagrad, 13. junija pripravilo pohod po Ostrovrharjevi vinski poti. Udeleženci so se podali po poti, ki povezuje vinogradniško tradicijo, naravne lepote in druženje. Ob dogodku ni manjkal niti kulturni program, za prijetno vzdušje in zabavo pa je poskrbel ansambel.
V nedeljo, 15. junija, je župan Občine Radeče Tomaž Režun sprejel najboljše tekmovalce Karate kluba Radeče, ki jih je spremljal predsednik in tudi aktivni tekmovalec društva Aljoša Kramar. Člani kluba so v letošnjem letu dosegli številne uspehe in s svojimi rezultati ponosno zastopali radeški karate. Ob sprejemu jim je župan čestital za dosežene rezultate ter jim zaželel veliko uspehov tudi v prihodnje.
Več v oddaji Utrinki iz Radeč.






