V Posavju 3.7° C Petek, 26. 2024
27.09.2021
10:43
V 9. krogu 2. slovenske nogometne lige so krški nogometaši gostovali v Velenju, brežiški so doma gostili Roltek Dob, oboji pa so ostali praznih rok.

Poraza proti Rudarju in Roltek Dobu

Krški nogometaši so v soboto gostovali v Velenju, kjer je že v 7. minuti srečanja domačine v vodstvo popeljal Rudonja, Jovanović pa je v 40. minuti postavil rezultat prvega polčasa 2:0. Predanič je nato v 57. minuti Krčane približal na zadetek zaostanka, da bi Koprivnik minuto pred iztekom rednega dela srečanja postavil končni rezultat 3:1.

Rudar Velenje : NK Krško
3:1 (2:0)

Semafor:

• 1:0 - 7. min. - Rudonja (Rudar Velenje)
  • 2:0 - 40. min. - Jovanović (Rudar Velenje)
  • 2:1 - 57. min. - Predanič (NK Krško)
  • 3:1 - 89. min. - Koprivnik (Rudar Velenje)

Brežičani so na domačem igrišču gostili tretjo ekipo z drugoligaške lestvice, nogometaše Roltek Doba. Gostje so povedli v 53. minuti, ko je bil z enajstmetrovke uspešen Šipek, nato so domači  15. minut pozneje ostali brez Maapeha, zaradi rdečega kartona je moral predčasno v garderobo. Brežičani so se z igralcem manj dobro upirali, a v 88. minuti je domača obramba še enkrat klonila, ko je zadel Gajič.

Brežice 1919 Terme Čatež: Roltek Dob
0:2 (0:0)

Semafor:

• 0:1 - 53. min. - Šipek (Roltek Dob), 11m
  • 0:2 - 88. min. - Gajič (Roltek Dob)

Kako naprej?

Posavce zdaj v soboto čakata tekmi 10. kroga, Brežičani odhajajo na gostovanje k Dravi na Ptuj, kjer bodo iskali še kako potrebne točke za dvig z dna drugoligaške lestvice. V naslednjem krogu bodo Krčani doma pričakali Rogaško, na 5. mestu lestvice s petnajstimi točkami zagotovo odkritje letošnje sezone.