V Posavju 21.2° C Nedelja, 28. 2024
04.07.2023
13:32
Speedway Krško
Na Stadionu Matije Gubca v Krškem so v nedeljo pripravili uvodno dirko evropskega prvenstva v speeedwayu za voznike od 12 do 16 let, ki tekmujejo z motorji s prostornino do 250 kubičnih metrov.

Slovenci končali na 6. mestu

KRŠKO Slovenci so v nedeljski dirki osvojili 6. mestu, Sven Cerjak je prispeval 11 točk, Tilen Bračko je v slovenski zbirnik dodal tri točke. V C finalu proti Nemcem je Bračku ponagajal motor, 2. mesto Cerjaka pa je bilo premalo za zmago. V B finalu sta Šveda premagala latvijsko-finsko ekipo, Poljaka Pawelczak in Mania sta bila v A finalu boljša od Danca Andersena in Kruseja. Dirko je na Stadionu Matije Gubca spremljalo dobrih 700 gledalcev.

Do 31. avgusta še tri dirke

Druga dirka serije evropskega prvenstva parov za voznike od 12 do 16 let na motorjih s prostornino do 250 kubičnih centimetrov bo 16. julija v Motali na Švedsko, nato pa sta na sporedu še dve dirki, in sicer 29. avgusta na Češkem v Pragi in 31. avgusta v Bydgoszczu na Poljskem.

Fotogalerija (Foto: Domen Kalin):