V Posavju 11° C Petek, 26. 2024
26.07.2022
21:59
Od petka do nedelje so na Ravnah na Koroškem pripravili moštveno in posamični državno prvenstvo v plavanju za dečke in deklice. Krški klub sta uspešno zastopali Ema Menoni in Sara Dobnik.

Ema državna prvakinja na 200m hrbtno in 400m mešano

RAVNE NA KOROŠKEM Barve Plavalnega kluba Celulozar Krško sta na Koroškem zastopali Ema Menoni in Sara Dobnik, ki sta se izkazali z odličnimi rezultati.

Ema Menoni

Ema Menoni je osvojila naslov državne prvakinje v disciplinah 200m hrbtno in 400m mešano, v disciplinah 200m prsno, 200m mešano, 100m prsno in 50m hrbtno pa se je zavihtela na tretje mesto, kar pomeni, da je v vseh svojih nastopih stopila na oder za zmagovalke.

Sara Dobnik

Sara Dobnik je nastopila v B finalu v disciplinah 200m prsno, 100m prsno in 50m prsno, in se na 100m prsno uvrstila na deveto mesto, na 50m prsno je bila enajsta na najdaljši razdalji pa dvanajsta.

Fotogalerija (Foto: Plavalni klub Celulozar Krško):

Podelili tudi priznanja za Razvojni pokal

Na državnem prvenstvu so bila podeljena tudi priznanja za Razvojni pokal, ki je potekal v sezoni 2021/2022. Na stopničke se je s skupnim drugim mestom uvrstila Ema Menoni in tako tudi v tem tekmovanju zaokrožila zelo uspešno sezono.

Mlajši na počitnice, starejši čez 14 dni

Mlajši plavalci so s tem državnim prvenstvom zaključili sezono in jih sedaj čakajo zaslužene počitnice, kadeti, mladinci in člani pa bodo sezono zaključili čez dva tedna v Kranju na absolutnem državnem prvenstvu.