V Posavju 0.6° C Sobota, 27. 2024
10.08.2021
11:59
Stadion Matija Gubec, Krško
V 2. krogu 2. slovenske nogometne lige je padlo 25 zadetkov, dva več kot v prvem krogu. Krčani so znova odigrali 2:2, Brežičani v Ljubljani pri enakem izidu še do druge letošnje točke.

NK Krško : Fužinar Vzajemci
2:2 (0:1)

Semafor:

• 0:1 - 7. min. - Potokar (Fužinar Vzajemci)
  • 1:1 - 65. min. Baskera (NK Krško)
  • 1:2 - 69. min. - Horvat (Fužinar Vzajemci)
  • 2:2 - 72. min. - Bubnjević (NK Krško)

NK Krško:
J. Ribič, Bagola, Tomiček, Zukić, Baskera, Tiganj, Ž. Ribič, Korošec, Predanič (od 66. Jurčec), Stopar (od 46. Barać), Stanić (od 55. Bubnjević).

Fužinar Vzajemci:
Marčič, Kašnik, Pesjak (od 63. Radić), Kitek (od 81. Trdina), Potokar (od 89. Vuksanović), Horvat, Paradiž, Vardić, Ćoralić, Kovač, Katuša.

V prvem letošnjem srečanju pred domačimi gledalci so Krčani srečanje slabše začeli, v 7. minuti so namreč Korošci po zadetku Potokarja povedli in prednost obdržali vse do konca polčasa in v prvih minutah nadaljevanja. V 65. minuti je na 1:1 izenačil Baskera, štiri minute pozneje pa so gostje znova vodili, uspešen je bil Horvat.

A le do 72. minute, ko je rezultat poravnal Bubnjević in kot se je izkazalo pozneje, se je s tem rezultatom drugo srečanje v novi sezoni 2. lige tudi končalo.

Kaj sta povedala trenerja?

"V tekmo smo šli zelo slabo. Prve pol ure je bilo iz naše strani nesprejemljivo. V drugem polčasu pa smo popravili napake in dvignili nivo igre. Sedaj moramo graditi na tem," je po svojem drugem srečanju na klopi krške ekipe povedal glavni trener Darijan Matić. Njegov kolega na koroški klopi Mihael Bukovec je dodal, da je bila to prava prvenstvena tekma. "Napeta za gledalce, tudi nas akterje. Na koncu smo lahko oboji zadovoljni z razpletom dogodkov. Žal pa mi je za tak konec oziroma dogodke med samo tekmo. Obema ekipama na čestitam za prikazano borbo na tem vročem terenu."

Ilirija 1911 : Brežice 1919 Terme Čatež
2:2 (1:2)

Semafor:

• 0:1 - 19. min. - Brkić (Brežice 1919 Terme Čatež)
  • 1:1 - 20. min. - Djermanović (Ilirija 1911)
  • 1:2 - 39. min. - Lesjak (Brežice 1919 Terme Čatež)
  • 2:2 - 58. min. - Đajić (Ilirija 1911), 11m

Ilirija 1911:
Pavli, Gutić, Čufurovič, Zec, Gajič (od 84. Pušnik), Kuzmić (od 46. Piskule), Beguš, Djermanović (od 67. Petric), Đajić (od 84. Golob), Zagorec (od 46. Jašaragić), Kuhar.

Brežice 1919 Terme Čatež:
Kruljac, Femec, Mitrović, Kocjančič, Brkić (od 33. Marić), Krašovic, Lesjak, Gorenc (od 69. Mrvič), Ruedl, Sivonjić (od 46. Perišić), Regović.

Brežičani so v Ljubljani gostovali pri ekipi Ilirije in v 19. minuti povedli prek Brkića. V naslednjem napadu so domači izenačili, ko je bil uspešen (tudi nekdanji član NK Krško) Djermanović. Na odmor so brežiški nogometaši odšli s prednostjo, v 39. minuti je namreč zadel Lesjak. Po uspešno izpeljali enajstmetrovki v 58. minuti in zadetku Dajića so se Ilirjani izenačili z Brežičani, do konca srečanja pa se rezultat ni spremenil.

Kako naprej?

V petek brežiški nogometaši, tudi pred televizijskimi kamerami, gostijo ekipo Gorice, Krčani v soboto ob 17.30 igrajo na Dobu pri ekipi Roltek Dob.